Kervansaray 7 karışımlı kahve

Kervansaray Kahvesi

Kervansaray 7 karışımlı kahve


        Vakti zamanında Osmanlı padişahlarının sofralarını süsleyen kahve artık bütün dünyada ilgi ile içilip alkolsüz içecekler listesinde en başlarda gelmektedir. Günümüzde farklı içimli ve pişirme teknikleri ile farklı isimler ile satışı ve içimi gerçekleştirilmektedir. Bunlar Americano, caffe crema, cafe bombon gibi farklı lezzetler sunmaktadır.

                Fakat Türkiye’de genellikle genç kesimler Kahve dünyası, kahve tiryakisi gibi yerlerde yukarıda saydığımız kahveleri içmektedir. Ama yerelde yani evlerde iş yerlerinde ise daha çok Türk Kahvesi içmeye ve beğenilmeye devam etmektedir. Sizlere bu kahve çeşitlerinden bahsetmek istiyoruz.

Dibek Kahvesi Nedir?

Kervansaray 7 karışımlı kahve

Hepinizin bildiği gibi artık kahve çekirdekleri hazır makinalar ile ufaltılarak kahve tozu haline getirilmektedir. Fakat çekirdek esnasında dibek taşı dediğimiz taş ile kahve çekirdeklerinin ufaltılmış kahveye dibek kahvesi denir. İçimi ve tadı ile makinede çekilen kahveye oranla daha güzel bir içimi vardır.

Tarık Yapıcı’nın

ürettiği Yaptat Kervansaray Kahvesi ise yine Türk kahvesi çekirdeklerinin dibek taşı ile dövülerek 7 karışımdan oluşan kahve ise içinde farklı lezzetleri barındırmaktadır. Muhteşem bir karışım olan kervansaray 7 karışımlı kahve içinde keçiboynuzu, çikolata, damla sakızı, melengiç, salep, krema gibi karışımlardan oluşan ve son yıllarda ilgi gören bu kahve çeşidi de artık Türk piyasasındaki yerini aldı ve içilmeye başlandı. Ayrıca bu 7 karışımlı kahve de rivayetlere göre Osmanlı Kahvesi olarak da bilinip vakti zamanında Osmanlı sultanları zamanında da içildiği ve ismini bu şekilde günümüze taşımayı başarmış bir kahvedir. 


adıyaman kervansaray kahvesi


adıyaman kervansaray kahvesi

Sosyal Medyada Biz

MÜŞTERİ YORUMLARI

  • Bu kahveyi hazirlarken icine biraz da salep atıp sütle yapin daha da guzel kivamli oluyor Deren

  • Çok hızlı geldi ve inanılmaz lezzetli.Teşekkürler! Serenay

  • Siparişvermiştim onaynamişmi nasıl öğrenebilirim Semacil

  • 7 karışımlı osmanlı kahvesi sipariş etmek istiyorum 1500 gr fiyatını alabilirmiyim daha önce adıyaman kervansaray kahveyi başka siteden almıştım memnun kaldım şu anda 2 kg 70 TL olduğunu 1500 gr olamayacağını söylediler bende sizde 50 TL olarak gördüm emin olmak istedim olursa hemen sipariş girmek istiyorum zehra şahin

  • lezzeti çok güzel.içer içmez bu siteden sipariş verdim. adres. eksik girildiği için tarafınızdan , kargo şubesine gidip almak zorunda kaldım. 1 gün gecikmeli de olsa bu kahve için değer. Merve

Biraz Reklam Arası


scroll up