damla sakızlı kahve

Kervansaray Kahvesi

damla sakızlı kahve


       Hepinizin bildiği gibi Türk kahvesi çeşit anlamında günümüzde çok farklı çeşitleri yapılmaktadır. Günümüzde eskiden yapılan ama günümüzde ise yeni yeni yeniden içilmeye başlayan damla sakızlı kahve raflardaki yerini almaya başladı Yaptat kervansaray kahvesi bünyesinde damla sakızlı 7 karışımlı kahve olarak piyasaya 125, 250 ve 500 grlıklar halinde piyasada dibek kahvesi olarak damla sakızlı kahve sunulmaya ve satılmaya başladı. Normal yapımı türk kahvesi ile aynı olan kahve yine ölçek ve su oranı ile kaynatılarak yapılıyor sütlü kahve tadını andıran bu kahve içimi yumuşak ve hafif olması ağızda damla sakızının tadını vermesi itibari ile de gönlüllerdeki yerini almaya başladı. Buyrun hepinize nedir bu kahve nasıl yapılır faydaları nelerdir. 

 

 

Damla Sakızlı Kahve nedir?

Damla Sakızlı Kahve

 

Son yıllarda popüler olan ve aromalı kahveler arasında birçok kişi tarafından içilmeye başlayan Damla sakızlı kahveyi liste başı yaparsak yanlış yapmış olmayız. Bunların başında özellikle Adıyaman iline Turizm ve çeşitli gezmelerden dolayı Adıyaman’a gelen vatandaşlardır.

                Damla sakızlı Türk Kahvesi Türkler tarafından keşfedilen ve normal Türk Kahvesine damla sakızı eklenmesi ile oluşmuş bir içecek çeşittir. Özel ve mistik tadı ile apayrı kokusu ve ayrıca telvesi ile ikramı yapılabilen nadir kahvelerdendir.

 

Damla Sakızı nedir ve Damla sakızı hangi aşamalardan geçer?

Doğal Damla sakızı toplandıktan sonra Tahtatrisma denilen adımı uygularlar. Bu işlem damla sakızı yapraklardan ve topraktan arınması için eleneme sürecidir. Bu aşamadan sonra ise sabunu soğuk su ile çözülmesi ve bol sabun köpüğü ile doğal damla sakızı yıkanır ve durulanır. Bu adım birkaç defa uygulanarak damla sakızı kurutulur. Daha sonrasında ise damla sakızında bulunan yabancı maddeler ayıklanarak kullanıma hazır hale gelmiş olur.

 

 

Damla Sakızlı Kahve Nasıl Yapılır

Damla Sakızlı Kahve Nasıl Yapılır Sorusuna yanıt arayanlar aşağıdaki yazıyı okuyabilirler yalnız size önerim kahveyi kendiniz üretmek yerine hazır almanız çok daha kolaydır. Hem de hazırlar üretim teknolojileri sayesinde çok daha lezzetlidirler. Yalnız Pişirme konusunda önerilerimiz size yardımcı olacaktır Damla Sakızlı Kahve Yapımı ise öncelikle sakız havanda dövülerek işleme başlanılır. Burada damla sakızı dövülme işlemi eğer çok fazla dövülüp ufaltılır ise sadece aroması gelir fakat daha az dövülür ise de o zaman kahve içerken damla sakızı damakta hissedilir kimisi bunu severken kimisi de kahve içerken bu tadı sevmez her iki durumda ise ortak nokta kahvedir.  

Damla sakızlı kahve nasıl pişirilir?

Damla sakızlı kahve nasıl pişirilir

Geleneksel Türk kahvesi pişirme ile hemen hemen aynıdır. Hiçbir fark bulamazsınız. Her bir fincan kahve için 1 çay kaşığı kadar damla sakızlı kahve ilave edip pişirmeniz yeterli olacaktır.

 

Damla sakızlı Türk kahvesi nerede satılır

Sizler de Damla sakızlı 7 karışımlı kahve arıyorsanız doğru adrestesiniz. İnternet sitemiz üzerinden web sitesinde sipariş bölümünde gerekli alanları doldurarak kahvenizi alabilir ve kapıda ödeme imkânı ile ulaşabilirsiniz.

 

Damla sakızlı Türk kahvesi kaç kalori

Damla sakızlı Türk kahvesi kaç kalori

Besin değerleri 100 gr için

Protein % 5.7

Yağ %8.1

Karbonhidrat %8.1

Enerji kcal/100g 411

 

Damla sakızlı Türk kahvesi faydaları için yazımızı okuyabilirsiniz.


adıyaman kervansaray kahvesi


adıyaman kervansaray kahvesi

Sosyal Medyada Biz

MÜŞTERİ YORUMLARI

  • Bu kahveyi hazirlarken icine biraz da salep atıp sütle yapin daha da guzel kivamli oluyor Deren

  • Çok hızlı geldi ve inanılmaz lezzetli.Teşekkürler! Serenay

  • Siparişvermiştim onaynamişmi nasıl öğrenebilirim Semacil

  • 7 karışımlı osmanlı kahvesi sipariş etmek istiyorum 1500 gr fiyatını alabilirmiyim daha önce adıyaman kervansaray kahveyi başka siteden almıştım memnun kaldım şu anda 2 kg 70 TL olduğunu 1500 gr olamayacağını söylediler bende sizde 50 TL olarak gördüm emin olmak istedim olursa hemen sipariş girmek istiyorum zehra şahin

  • lezzeti çok güzel.içer içmez bu siteden sipariş verdim. adres. eksik girildiği için tarafınızdan , kargo şubesine gidip almak zorunda kaldım. 1 gün gecikmeli de olsa bu kahve için değer. Merve

Biraz Reklam Arası


scroll up